2020. június 26., péntek

Bella Swift: A ​láma, aki koszorúslány lett + Nyereményjáték


Sziasztok!

A ​kiskutya, aki unikornis akart lenni után újabb meseregény jelent meg Bella Swift tollából a Manó Könyvek Kiadó gondozásában. Ezúttal Lulu, a láma történetét ismerhetitek meg, aki az Almafa tanyán él sok más állattal együtt, és bármit megtenne, hogy jobb kedvre derítse a mostanában letörten viselkedő gazdáját.Ha kíváncsiak vagytok Lulu kalandos próbálkozásaira, tartsatok a turné tagjaival,  és játsszatok A ​láma, aki koszorúslány lett könyv három példányának egyikéért.

Manapság már számos tanulmány igazolja, hogy a mesének meghatározó szerepe van a gyermek értelmi és érzelmi fejlődésében. A mesélés rengeteg szempontból hasznos dolog. Tartalmas időtöltés, komoly hatással van a gyermek szókincsére is. Továbbá akaratlanul olyan kompetenciákat és attitűdöket sajátíthat el a gyerkőc, mely a későbbiekben is fontos lesz számára….ilyen lehet például az empátia, kitartás, problémamegoldás, önbizalom stb.

Bella Swift másik bájos könyvét, A kiskutya, aki unikornis akart lenni című kötetet még a tavalyi évben olvastam. Azóta várom lelkesen Lulu, a láma történetét. Imádom ezeket a bájos állatos történeteket, nagyszerű olvasmány kicsiknek és nagyobbaknak (plusz gyermeklelkű felnőtteknek). A lámák amúgy is a szívem csücskei, egyszerűen imádok mindent, amin láma van.

Miről szól pontosan A láma, aki koszorúslány lett? Lássuk!

Esküvői örömök és láma-dráma! Koszorúslány kerestetik? Nem prob-láma! Itt van Lulu, a láma, szolgálatára! Az Almafa tanya bajban van! De Jakab gazda még megmentheti egy igazi tanyasi lagzival. Csakhogy az ifjú pár egyedül nem boldogul. Így Lulu, a láma intézi a tortát. Meg a virágokat. Sőt, koszorúslánynak is örömmel felcsap! Legjobb barátja, a kis Avani segítségével munkához lát, de képes lesz-e megmenteni a menyegzőt - és az Almafa tanyát?
-Mókás és szívmelengető történet egy lelkes kis lámáról;
-Arról, hogy miért jó másokon segíteni;
-Holly Webb és Dick King-Smith rajongóinak;
-Megható mese telis-tele egyszerű, ám nagyszerű igazságokkal;
-Magával ragadó szöveg, rövid fejezetekkel és rajzokkal



Ez a mese az egyik legbájosabb és legkedvesebb történet, amit mostanában olvastam. Bella Swift legújabb magyarul megjelent meséjének a főszereplője egy láma.

A történetben megismerhetjük Jakab gazdát, a farmot és az ott élő állatokat. Sajnos egyre nehezebben megy a gazdának a birtok fenntartása, így a gazdának sajnos el kell gondolkodnia azon, hogy eladja a farmot. Lulu mindent megtesz annak érdekében, hogy ezt megakadályozza és ebben segítségére lesz a szomszédba költöző anyuka (Mira) és a kislánya (Avani). Avani és Lulu barátsága rendkívül kedves, bájos és szívmelengető. Hihetetlenül nagy szükségük volt egymásra, mindkettejük életéből hiányzott egy igazi barát. Lulu igazán nagyszerű, mindig segít, ha szükség van rá. Ha kell fest, vagy éppen koszorúslánynak áll, de abban is lehet rá számítani, hogy leköpje a komisz lányokat, akik szekálják és bántják az ő legjobb barátját.

Lulu tökéletes főszereplő, én egyszerűen imádtam. Másodpercek alatt belopja magát az ember szívébe. De Lulu nem akármilyen láma ám, ő egy igazi terápiás állat. Jó hatással van az emberekre és az állatokra is. Lulu tényleg egy igazi tünemény, határozottan azt érzem, hogy szeretnék egy ilyen (kis)állatot én is. Biztos nagyon értékelnék az emberek a panelben. Mindezek mellett aranyból van a szíve, mindig segíteni szeretne mindenben, csak néha nem úgy sülnek el a dolgok, ahogy előre eltervezte. Jó szándék vezérli mindig, de az ügyetlenkedésével hajlamos arra, hogy galibát okozzon. Folyamatosan mosolyogtam olvasás közben. Jakab gazda, a farm, Lulu a láma és a többi kisállat is a szívem csücskévé vált.

Hihetetlenül drukkoltam annak, hogy a gazda élete ismét egyenesbe kerüljön és a birtokot se kelljen eladni. Nagyon szép lehet az egész környék, én is szívesen ellátogatnék oda. Bár az esküvőről már lekéstem, de azért vendégként szívesen részt vennék egy olyan esküvőn, ahol egy láma lopakodik be a szertartásra.

Mindig rájövök arra, hogy több mesét kellene olvasnom. Ezek a kedves kis történetek simogatják a lelkemet. Egyszerűen csak jól esik néha az embernek valami egyszerű, de igazán szerethető történetet olvasni. A könyv rendkívül rövid és fejezetekre van tagolva, így tökéletes lehet esti mesének, de a nagyobbak már az önálló olvasással is megpróbálkozhatnak. Könnyen és egyszerűen olvasható a kötet, így azok a gyerkőcök is meg tudnak vele bírkózni, akik idén tanultak meg olvasni.

A borító zseniális, azonnal beleszerettem, ráadásul a rózsaszín a kedvenc színem, így azonnal megnyert magának ez a mese. Kicsit (nagyon) lányos, de én éppen emiatt imádom ennyire. Az illusztráció bájos és aranyos, de nekem egy kicsit jobban tetszett volna, ha színes képeket találunk a könyvben.

Összességében nekem nagyon tetszett ez a mese, Lulu teljesen elvarázsolt. Alig várom, hogy olvashassam az írónő többi történetét, biztos vagyok benne, hogy bérelt helye lesz a polcon a leendő gyerekszobában. Teljes szívemből ajánlom minden kisgyerekes, kisiskolás szülőnek és gyermeklelkű felnőttnek. Egy nehéz nap után tökéletes kis lélekbonbon, én imádtam.

Értékelés: 5/5

Ha az értékelés után úgy érzed, hogy ennek a könyvnek helye van a polcodon, akkor ITT tudod megrendelni.


Nyereményjáték

A mostani nyereményjátékunkban minden állomáson egy-egy állítást fogtok találni a lámákkal kapcsolatban, a feladatotok pedig az lesz, hogy megállapítsátok, az állítás igaz-e vagy hamis, és beírjátok a Rafflecopter doboz megfelelő sorába.
(Ne feledjétek, a beírt válaszokon már nem áll módunkban javítani. A kiadó csak Magyarország területére postáz. A nyerteseket e-mailben értesítjük. Amennyiben 72 órán belül nem jelentkezik a szerencsés, újabb nyertest sorsolunk.)

ÁLLÍTÁS

A lámák Észak-Amerika nyugati felén vannak elterjedve.


a Rafflecopter giveaway

Állomások

06.22. Könyvvilág
06.24. Könyv és más
06.26. Csak olvass!
06.28. Hagyjatok! Olvasok!
06.30. Spirit Bliss Sárga könyves út
07.02. Sorok Között

2020. június 24., szerda

Jégvarázs inspirálta édesség egészséges változatban + Nyereményjáték


Sziasztok!

A Jégvarázs című mese 2013-ben hódította meg magának a közönséget, azóta töretlen az emberek rajongása a rajzfilm iránt. Kicsik és nagyok egyaránt odavannak Elza és Anna nagyszerű történetéért. De vajon mi lett volna, ha a két lány egymástól külön nőtt volna fel és egyáltalán nem emlékezne egymásra? Mi történt volna akkor, ha nem a meséből ismert módon alakul a történet? A Manó Könyvek Kiadó gondozásában megjelent Sorsfordító történetek legújabb részéből ez is kiderül. Tartsatok velünk, merüljetek el a Jégvarázs világában és vigyétek haza a kiadó által felajánlott három nyeremény könyv egyikét.

Mielőtt elkezdenék írni az édességről, röviden leírom nektek, hogy mi volt a véleményem a könyvről. Kifejezetten tetszett a történet, de engem nem varázsolt el annyira, mint amennyire szerettem volna. A cselekmény izgalmas és szerethető, de nekem kicsit kevés volt. A karakterek nagyszerűen el lettek találva, abszolút hozták azt a szintet, amit a mese alapján elvár az ember. Nagyon tetszett, hogy a könyv segítségével jobban megismerhettük Elza gondolatait és imádtam, hogy a szeretet ereje ennyire hangsúlyosan jelen van a könyvben. A csavar remek ötlet volt, érdekes volt ebből a szemszögből olvasni a történetet. Ha Jégvarázs rajongók vagytok, mindenképpen olvassátok el, megéri. 

No de nem is szaporítom tovább a szót. Lássuk miről is szól a Ne érezz, ne kérdezz című könyv!


Mi lett volna, ha Elza és Anna nem is ismerik egymást?
Egy napon Elza lesz Arendelle királynője. Rengeteg felelősséggel és elvárással kell majd megbirkóznia, a megválaszolatlan kérdésekről nem is szólva. Vajon milyen vezető válik majd belőle? Mikor kell kérőt választania? És vajon miért él benne régóta mélyen elrejtve az érzés, hogy egy nagyon fontos része hiányzik?
Szülei váratlan halála után Elzának hamarabb kell választ találnia az életét övező számtalan kérdésre, mint remélte. A királyság egyetlen uralkodójaként magányosabbnak érzi magát, mint valaha. Amikor azonban titokzatos erők lépnek működésbe, Elza elvesztett gyermekkori emlékei kezdenek visszatérni - képek jelennek meg előtte egy hozzá nagyon hasonló kislányról. Hogy kitöltse a benne lakozó űrt, Elza embert próbáló utazásra indul jeges királyságán át, hogy visszafordítson egy szörnyű átkot ..., és megtalálja Arendelle elveszett hercegnőjét.


Az elmúlt időszakban sok változás történt az életemben. Elkezdtem többet mozogni és igyekszem egészséges ételeket fogyasztani. Ez a negyedik hét, hogy nem eszek olyan ételt, amiben liszt, vagy éppen cukor van. Az egyetlen kivételt eddig a Japán édességkóstolós bejegyzés miatt kellett tennem, "sajnos" muszáj volt mindent megkóstolni. Nem ettem semmiből sokat, de abszolút látszott, hogy elszoktam az édességtől, eléggé megfájdult a hasam. 

Na de ez most nem is lényeg, lássuk a receptet. Nagyon sokat gondonkodtam, hogy mit készítsek, az eredeti terv amúgy cake pop lett volna, de mivel nem eszek ilyesmit, így kellett valamit alternatívát keresnem. Így jutott eszembe a kókuszos zabpehelygolyó. 

Hozzávalók 
  • 2.5 dl víz
  • 10 dkg zabpehely
  • ízlés szerint méz, vagy bármilyen más édesítő
  • csipet só
  • 12 ek kókuszreszelék
  • kék ételfesték (ha szeretnétek ti is hasonlóan színezni a golyót)
A vizet egy közepes lábasban felfőzzük, és hozzáadjuk a zabpelyhet. Addig főzzük és kavargatjuk, amíg el nem főtt a víz és sűrűbb, nyákos masszát kapunk. Ez kb. 5-6 perc. Én először felforralom mindig a vizet a forralóban, úgy öntöm nyakon vele a zabkását. Ezt követően már csak 2-3 percig kell főzni. 

A megfőtt és kihűlt zabpehelyhez hozzáadjuk a mézet, 2 evőkanál kókuszreszeléket és a sót, majd jól összekeverjük. Ne essetek semmiképpen sem kétségbe, ha úgy látjátok, hogy nem lehet formázni a masszát. Ha kihűl rendesen lehet vele dolgozni

Egy tányérba tesszük a többi kókuszreszeléket, majd a masszából gesztenye nagyságú golyókat formálunk, és beleforgatjuk a reszelékbe. Kicsit lágyak lesznek a golyócskák, de miután hűtőbe tesszük, keményebbek lesznek. Kb. 12-13 db lesz belőle. 

Ha azt szeretnétek, hogy színes legyen a kókuszreszelék, akkor nincs más dolgotok, mint egy kis ételszínezékkel összekeverni. Így igazán izgalmas módon tudjátok majd díszíteni a kis golyókat. 

Nyomtattam kis képeket, amiket pálcák segítségével rögzítettem a golyókhoz, hogy igazán Jégvarázsos legyen az édesség hangulata. A neten kerestem Elza, Anna és Olaf figurákat, hogy minél jobban nézzen ki zabpehelygolyó. Szerintem könnyű, gyors, igazán finom és egészséges recept, melyet könnyen feldobhatunk a kedvenc mesehőseink figuráival. 

Ha kipróbáljátok a receptet, akkor mindenképpen jelöljetek minket a képen, vagy akár el is küldhetitek nekünk üzenetben. Nagyon kívácsian várom!

Remélem tetszett ez a kis különlegesség az oldalon, remélem a jövőben több hasonló bejegyzéssel is tudok majd jelentkezni. 

Ha most a Jégvarázs inspirálta egészséges édesség recept után úgy érzed, hogy ennek a könyvnek helye van a polcodon, akkor ITT tudod megrendelni.



Nyereményjáték

Mivel a Ne érezz, ne kérdezz című könyv a Jégvarázs című mesét dolgozza fel, így a játékot a mese legikonikusabb dala ihlette, amelynek a címe magyarul Legyen hó. Nincs más dolgotok, mint megkeresni minden bejegyzésben azt a szót, mely a hópelyhet rejti. 
(Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)

a Rafflecopter giveaway

Állomáslista

<Blogturné Klub>
06.21: Csak olvass!
06.22: Utószó
06.23: Flora the Sweaterist
06.24: Csak olvass! (extra)
06.25: Fanni's Library
06.26: Readinspo
06.27: Utószó (extra)
06.29: Fanni's Library (extra)
07.01: Könyv és más
07.03: Dreamworld
07.04: Spirit Bliss Sárga könyves út
07.05: Hagyjatok! Olvasok!
07.06: Dreamworld (extra)
07.07: Sorok között


Könyvek és történetek melyek inspirálhatták Suzanne Collinst + Nyereményjáték


Sziasztok!

Az Éhezők Viadala előzményregényének főszereplője a 18 éves Coriolanus Snow, akit már mindannyian jól ismerünk az alaptrilógiából, ahol igyekszik eltenni Katnisst láb alól. Ám ebben a történetben a fiatal Snow feladata ezúttal az, hogy segítse túlélni a 10. Éhezők Viadalát a mentoráltjának, aki egy 12. körzetből származó lány. Tartsatok bloggereinkkel az Énekesmadarak ​és kígyók balladájának blogturnéján, hogy megtudjátok, ők mit szólnak Coriolanus Snow mesterkedéseihez, és ne feledjétek, hogy a turné végén egy szerencsés olvasónk meg is nyerheti a regényt az Agave Könyvek kiadó jóvoltából!

Az értékelésemet már olvashatjátok a blogon, de röviden leírom nektek, hogy mit is gondoltam a könyvről. Az Énekesmadarak és kígyók balladája egy igazán érdekes és nagyszerű olvasmány, mely új szintre emeli az általunk ismert kapitóliumi és körzeti világot. Nagyszerűen illeszkedik a trilógiához, nagyon sok dolgot érhetünk meg általa. Hihetetlenül merész lépés volt az írónőtől megírni ezt a kötetet, de szerintem remek döntést hozott. Sikerült egy olyan történetet alkotnia, melynek segítségével az emberek jobban megérthetik Snow elnököt. Nem akarta mindenáron megkedveltetni az olvasóval, de elérte, hogy árnyaljuk egy kicsit a róla alkotott képet. A könyv hangulata zseniális, remek olvasmány. Mivel a főszereplőnk nem egy szimpatikus karakter, így azt gondolom, hogy rendkívül megosztó lesz a könyv. Azok, akik nem tudják levetkőzni az antipátiájukat lehet, hogy nem fogják szeretni a könyvet, de szerintem az emberek másik fele egyenesen oda meg vissza lesz a kötetért. Szerintem mindenképpen érdemes elolvasni, én abszolút nem bántam meg. Egy valamit pedig senki ne felejtsen el, a hó mindig felül landol. A teljes értékelést ITT találjátok meg.

No de miről is szól pontosan a könyv? Lássuk!

A becsvágy hajtja.
A küzdelem élteti.
De a hatalomnak megvan az ára.
Annak az aratásnapnak a reggelén járunk, amely a tizedik Éhezők Viadalát előzi meg. A Kapitóliumban a tizennyolc éves Coriolanus Snow élete nagy dobására készülődik, a mentori posztjára a Viadalban. Az egykor nagy hatalmú Snow-házra nehéz idők járnak: a jövőjük azon múlik, hogy Coriolanus képes lesz-e elbűvölőbbnek, ravaszabbnak és taktikusabbnak bizonyulni diáktársainál, és győztest tud-e faragni a saját kiválasztottjából.
Az esélyek azonban ellene szólnak. Azt a megalázó megbízatást kapja ugyanis, hogy a 12. körzet lány kiválasztottját mentorálja, a legaljának a legalját. Sorsuk ezzel végleg összefonódik – Coriolanus minden döntése kedvezményekhez vagy kudarchoz, csillogáshoz vagy csődhöz vezethet. Az arénán belül életre-halálra szóló harc következik, az arénán kívül pedig Coriolanus elkezd együttérezni megpecsételt sorsú kiválasztottjával... és mérlegelnie kell, hogy a szabályok követése a fontosabb, vagy a túlélés. Kerül, amibe kerül.

Nagyon sokat gondolkodtam azon, hogy milyen extra bejegyzéssel rukkolhatnék elő, végül arra jutottam, hogy írok egy kicsit arról Nektek, hogy milyen könyvek hozhatóak kapcsolatba az írónő munkásságával. A  bejegyzésem tulajdonképpen a Dreamworld blog szerzőjénél olvasható extra bejegyzés testvére. Ott  a mitológia, a történelem és az Éhezők viadalának a kapcsolatáról olvashattok. Mindenképpen kukkantsatok be oda is, nagyon érdekes lett a bejegyzés. ^^

Az írónő oldalán és más oldalakon rengeteg olyan értekezést és írást találtam azon könyvekről, amelyek mások szerint inspirálhatták Az Éhezők viadalát. Azt találtam ki, hogy a listából választok ötöt, és ezekről írok egy kicsit részletesebben Nektek. Természetesen rengeteg disztópiát fel lehetne sorolni, mindegyik hatalmas hatással volt az írónőre, de arra gondoltam, hogy több műfajból állítom össze a listát.

1. Shakespeare: Julius Caesar

A dráma egyik fő témája a kétértelműség. A központban Caesarral, aki félisten és esendő ember, hatalmi monopolista, de mégis szükségszerű képviselője Rómának. Cassiust nemcsak a köztársaság iránti idealizmusa irányítja, hanem az irigysége is, Brutus pedig tulajdonképpen a drámai hős, akinek a kezében van a döntés, a cselekvés és a felelősség is. A köztársasági eszme képviseletében végez Caesarral. A hatalom és az erény összecsapásában ő képviseli az erényt, míg Caesar a hatalmat. Szerintem nem csak nekem jut eszembe ezen leírás alapján Katniss és Snow elnök kapcsolata. :)

2. Aldous Huxley: Szép új világ 

A 26. századi Londonban játszódó történet világában a szaporítás, a genetika és a hipnózis hatalmas fejlődést mondhat magáénak, teljesen megváltoztatva az emberi társadalmat, amit kasztokra osztanak fel, rang szerint csökkenő sorrendben: Alfa, Béta, Gamma, Delta, illetve Epszilon. Ezen kasztok mindegyike rendelkezik egy színnel is: az alfák szürke, a béták bordó, a gammák zöld, a delták khaki, az epszilonok fekete színű ruhát viselnek. A leírt társadalom felfogható utópiának is, nagyon ironikus formában: az emberiség gondtalan, egészséges és technológiailag fejlett. Nincsenek többé háborúk és szegénység, mindenki folyamatosan boldog. Azonban azzal, hogy mindezeket elüldözték az emberek életéből, egyben számos dolgot elveszítettek: a családot, a kulturális sokszínűséget, a művészeteket, irodalmat, tudományt, vallást és filozófiát. 

A Szép új világ látszólag teljesen ellentettje Az Éhezők Viadalának, de az vitathatatlan, hogy a különböző társadalmi csoportok és kasztok mindkét műben egyformán jelen vannak. Ráadásul ahogy a Szép új világban hatalmas különbség van a kasztok között, úgy az egyes körzetek között is nagy különbségek vannak. 

3. Thomas Hardy: Távol a világ zajától

A kötet főszereplője Bathsheba Everdeen, aki egy igazán erős női karakter.  A lány egy szerelmi háromszögben találja magát, és azért küzd, hogy megismerje a szívét. Úgy látszik a név kötelez, Katniss, a névadója után szintén hasonló problémákkal küzd.

4. J. K. Rowling: Harry Potter és a Tűz serlege

Nagyon meglepődtem, mikor erről a könyvről olvastam a listában. A kötet a kiválasztásnál adott inspirációt az írónőnek. A Trimágus tusánál is sorsolással dől el, hogy ki képviseli az iskolát a versenyen. Természetesen hatalmas különbség, hogy az egyik egy verseny, mely bár veszélyes, de igazából mindenki önként és dalolva dobja be a nevét a serlegbe, míg a másiknál egy kötelezettség, tulajdonképpen egy élő emberáldozat minden körzettől a kiválasztás. 

5. Takami Kósun: Battle Royale

A cselekmény egy alternatív közeljövőben (vagy egy alternatív jelenben) játszódik: egy diktatórikus távol-keleti országban (minden jel Japánra utal) egy kilencedikes osztályt (21 lányt és 21 fiút) élethalálharcra kényszerítenek: egy szigetre viszik őket, ahol ellátják őket fegyverekkel a golyószórótól kezdve az étkezésnél használt villáig, és mindenki kap egy robbanó nyakörvet. Feladatuk az lesz, hogy legyilkolják egymást. Ha egy napig nem hal meg senki, akkor a robbanó nyakörvek végeznek mindannyiukkal. A „játéknak” csak egyetlen túlélője lehet, a „győztes”.
A regényt a gyerek szereplők közötti véres konfliktusok miatt gyakran nevezik a huszonegyedik századi japán Legyek Urának.

Életem talán egyik legnagyobb komfortzónából kilépése volt anno a Battle Royale. Még gimnazista voltam, mikor olvastam...és ami még ennél is megdöbbentőbb, hogy igazából nekem nagyon tetszett ez a könyv. Szerintem azóta sem olvastam ilyen jellegű könyvet. A cselekmény alapján láthatjátok, hogy a két alapszituáció nagyon hasonlít egymásra. Természetesen a hasonlóságok mellett rengeteg különbség is van, mégis amikor életemben először hallottam Suzanne Collins regényéről, bevallom én azonnal ezzel a történettel azonosítottam. Emlékszem, hogy sokan írták, hogy koppintás, ám erről igazán nincsen szó. Természetesen láthatóan merített és inspirálódott a történetből az írónő, de Az Éhezők Viadala egy teljesen más irányba ment el.

+1: William Golding: A legyek ura

Természetesen ez a mű sem maradhat le a listáról. A legyek ura gyerekcsoportja egy lakatlan szigetre kerül. Kezdetben a fiúk megpróbálnak együttműködni, közösen hozni döntéseket és azokat közösen végrehajtani. Ezek közül a legfontosabb, hogy megtesznek mindent azért, hogy felhívják magukra a külvilág figyelmét. Ehhez pedig a leglényegesebb, hogy tüzet kell rakniuk, amelynek füstje messzire ellátszik, és ezt a tüzet állandóan ébren kell tartani. A regénybeli szereplőknek lényegében maguknak kell kialakítaniuk életterüket és megszervezni életterüket – úgy, hogy ebben érdemi tapasztalatokkal rendelkeznek. A műben két eltérő beállítódás és értékrend, a biztonság és az izgalomkeresés, illetve a józan megfontoltság és az “eszeveszettség” világa ütközik – az események pedig úgy alakulnak, illetve alakíttatnak, hogy az őrület és annak “izgalma” válik uralkodó körülménnyé. A szereplők között pedig konliktusok alakulnak ki. A legyek ura nem más, mint egy olyan mű, amiben gyerekek rontanak egymásnak és ölik meg egymást téves előfeltételezések miatt.

Ha a bejegyzés után úgy érzed, hogy ennek a könyvnek helye van a polcodon, akkor ITT tudod megrendelni, ITT pedig bele is olvashatsz a könyvbe.



Nyereményjáték

Mivel szeretnénk kedveskedni az írónő rajongóinak, játékunk főszereplői ezúttal Az éhezők viadala-trilógia korábbi karakterei lesznek! Minden állomáson találtok egy pár mondatos leírást valakiről, akinek ki kell találnotok a NEVÉT, és beírni a rafflecopter megfelelő mezőjébe. Ha mindenkit kitaláltatok, és szeretnétek még egy extra lehetőséget a nyerésre, akkor töltsétek ki a Blogturné Klub oldalán található keresztrejtvényt, és írjátok be a rafflecopter dobozba a színes mezőkből összeálló nevet! Jó játékot, és sose hagyjon el benneteket remény!
(Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)


LEÍRÁS


“Katniss stylist-ja, ő felelő a megjelenéséért. Megtervezte Katniss látványos ruháit a megnyitóra, amik szintetikus tűzként meggyulladnak, innen kapta Katniss a becenevét: "A tüzes lány". 74. éhezők viadala, stylist-ként, ez az első éve, kifejezetten ő kérte magának a 12. körzetet.”



a Rafflecopter giveaway

Állomáslista 

06/12 - Kelly és Lupi olvas
06/14 - Dreamworld (extra)
06/16 - Utószó
06/18 - Hagyjatok! Olvasok! (extra)
06/20 - Hagyjatok! Olvasok!
06/22 - Csak olvass!
06/24 - Csak olvass! (extra)
06/26 - Dreamworld
06/28 - Fanni's Library
06/30 - Könyvvilág
07/02 - Utószó (extra)

2020. június 23., kedd

Japán édességek vol. 1 + Nyereményjáték


Sziasztok!

Utazzatok velünk a felkelő nap országába, Japánba, ahol tökéletes egyensúlyt képez múlt, jelen és jövő. Biztosan láttatok már képet a japán cseresznyevirágzásról vagy a Fudzsi-hegyről, találkoztatok már animékkel/mangákkal, origamiztatok vagy láttatok gésákról szóló filmet. Ha még nem, vagy ha szeretnétek többet megtudni Japánról és a japánokról, akkor tartsatok bloggereinkkel ezen a különleges blogturnén! Olvassátok el az ajánlóinkat és játsszatok velünk minden állomáson, ugyanis a turné végén a Bookline Könyvek kiadó jóvoltából egy szerencsés olvasónk megnyeri az Ezerarcú Japán egy példányát!

Japán talán az egyik legizgalmasabb ország. Az ókor és középkor folyamán a japán kultúrára elsődlegesen a különböző kínai dinasztiák gyakoroltak hatást. A kínai befolyás példája japán írásrendszer részét képző kandzsi nevű kínai írásjelek, melyek annak ellenére is használatosak, hogy nincsen semminemű genetikai kapcsolat a kínai és japán nyelv között.A tágabb értelemben vett közelmúltban, azaz a 19. században kezdődött Meidzsi-kor óta inkább a nyugati világ influálja Japánt és kultúráját. E sokféle hatás hozzájárult a japán kultúra sajátos mai formájának kifejlődéséhez, s immár a világ legnagyobb kultúráinak egyike, mely főképpen a tömegkultúrája népszerűségének köszönhetően tehetett szert globális ismertségre.

No de nem is szaporítom tovább a szót, lássuk miről szól a könyv!


Japán a világ egyik legkülönlegesebb kultúrája, ahol tökéletes egyensúlyt képez múlt, jelen és jövő. Ez a hiánypótló kötet lebilincselő áttekintést nyújt a felkelő nap országáról, miközben sorra veszi annak ezerféle szépségét és örömét, az építészettől a harcművészetig, az ősi kézművességtől a sintó szentélyekig, az ikebanától a kavaii-ig és tovább.





A bejegyzésémben már olvashattatok arról, hogy mennyire tetszett a könyv, de egy rövid összefoglaló keretében röviden vázolom nektek a véleményemet. Egyszerűen imádtam ezt a könyvet. Az egyik szemem sír, a másik nevet. Nevet, mert hihetetlenül nagyszerű volt olvasgatni ezt a kötetet és rengeteg izgalmas és nagyszerű dolgot tudtam meg a felkelő nap országáról, de sír is, hisze most az olvasás után még intenzívebben vágyom Japánba. Remélem egyszer megadatik, hogy eljussak oda. Mindenkinek ajánlom azt nagyszerű kiadványt. Akkor is megéri elolvasni, ha csak távolról szeretné valaki csodálni az ország nevezetességeit és kultúrális rétegeit. Annak pedig, aki a közeljövőben utazni készül, vagy mostanában járt az országba pedig egyszerűen kötelező olvasmány. 

Sokat gondolkodtam, hogy az értékelésen túl milyen bejegyzéssel is rukkolhatnék elő, aztán eszembe jutott egy régi vágyom. Mindig is vonzottak a Japán édességek, így arra gondoltam, hogy megkóstolok párat és arról írok nektek. 

Jó sokáig keresgéltem az interneten, de végül találtam egy tökéletes oldalt. Sajnálatos módon csak a rendelésemnek az első fele érkezett meg, így csak pár dologról tudok mesélni, de a turné keretein kívül mindenképpen folytatom majd a bejegyzést és leírom Nektek, hogy a következő adagról mi a véleményem. 

Sokáig szörföltünk Miklóssal, mire sikeresen kiválasztottuk azt az öt édességet, amelyet megkóstolunk és véleményezünk. 

Mik is voltak azok:
  • Pokémon csokoládé ostya matricával
  • Senjakuame macska mancs epres tejes gumicukor
  • Csokoládé mochi
  • Hello Panda - csokis panda csoki keksz
  • Pocky matcha zöld teás ízű ropi
  • Kit Kat Halloween Alma Pite
Pokémon csokoládé ostya matricával

Igazából ebben az édességben semmi extra nem volt, de nekem nagyon ízlett. Sima nápolyis cucc volt Pokémon matricával. Őszinte leszek, 30 év ide, 30 év oda...a matrica miatt választottom csak. Ahhoz képest, hogy csak a kép miatt választottam, ez volt a kedvencem. Miklósnak is nagyon ízlett, de az ő szíve máshoz húz. 

Senjakuame macska mancs epres tejes gumicukor

Sokkal rosszabbra számítottam. Egyáltalán nem volt rossz, vagy kellemetlen az íze, ráadásul tényleg mancs alakú volt a gumicukor. Meglepődtem, azt hittem, hogy valami eldeformálódott hibridek lapulnak majd a zacskóban, de nem így volt. Alapjáraton nem szeretem az epres ízesítésű dolgokat, de ez igazából ízlett. (Magát az epret imádom...de a mű eper íz, valahogy kikészít. ) Az a helyzet, hogy ezt is a csomagolása miatt választottam, de szerintem nem jártunk rosszul vele. Miklósnak is ízlett, de nem lett a kedvence. 

Csokoládé mochi

Kívül sima, belül ragad. Tömör, mégis puha. Kóstold meg, de vigyázz: könnyen a torkodon akadhat…mi az? Mielőtt heves találgatásba kezdenénk, elárulom: a leghíresebb japán desszertről, a mochiról lesz ma szó. Jellemzően újévkor fogyasztják Japánban, ám egész évben találnak alkalmat a mochi élvezetére, így sokféle színben és ízben készül. Azt hiszem ez egy olyan édesség, melynek a kóstolását vétek lett volna kihagyni. Miklós egyszerűen imádta, hatalmas kedvenc lett nála. Nekem is ízlett amúgy, de a Pokémon nápolyit nem tudta letaszítani az első helyről.

Hello Panda - csokis panda csoki keksz

Ez szintén egy olyan édesség, melyet a csomagolás miatt választottunk. Szeretem a pandákat, hihetetlenül cukik. Abszolút nem illik a témához, de ismeritek a Never say no to panda reklámot? Én imádom! Belinkelem nektek, mindenképpen lessétek meg. Annyira szürrelális, hogy arra nincsenek szavak. Ha kicsit ideges vagyok az irodában, mindig eszembe jut a reklám. :D
No de visszatérve a kekszhez. Ez egy töltött édesség tulajdonképpen, és ami igazán érdekes, hogy még a kekszre is panda van rajzolva. Mennyire cuki már! Mindkettőnknek ízlett, de amúgy nincs semmi extra az édességben. 

Pocky matcha zöld teás ízű ropi

Hű...hát ez egy igen érdekes édesség volt. A match a rituális japán teaceremóniák köztiszteletben álló teája. Igen érdekes volt az íze, még barátkozunk mindketten vele. Jelenleg a képzeletbeli sorrend utolsó helyén áll ez a ropi, de szerintem teszünk vele még egy próbát. 

Kit Kat Halloween Alma Pite

Annyira durva ez az ízesítés, a honlapon még csomó más Kit Kat fel volt tüntetve. Szinte szégyelltem a tudásomat, hogy kb háromféle változatot ismertem. Miklósnak erre az ízre esett a választása a rendelésnél, de úgy emlékszem hogy még vattacukor ízesítésűt is láttam. Az igazat megvallva nem ízlett egyikünknek sem, én speciel maradok a sima Magyarországon is kapható jól bevált változatoknál. (Nekem amúgy a Peanut Butter ízesítésű a kedvencem, egyszerűen imádom...)

Ha nem töltötték volna fel későn az áruházat, akkor most kóstolhattam volna algát is, de az egy másik történet lesz. Remélhetőleg hamarosan jelentkezem majd a bejegyzés folytatásával. 

Összességében nagyon élveztem az édességek kóstolását, most még jobban vágyom a felkelő nap földjére. A rajongásom csak fokozódott, szóval remélem egyszer tényleg eljuthatok az országba. 

Remélem tetszett nektek ez a kis érdekesség, és ha van kedvetek írjátok meg kommentben, hogy Ti melyiket kósolnátok meg? Esetleg van kedvenc Japán édességetek?

Ha a sok Japán édesség után úgy érzed, hogy ennek a nagyszerű könyvnek a polcodon a helye, akkor ITT tudod megrendelni, ITT pedig bele is tudsz olvasni a kötetbe. 



Nyereményjáték

Mind a 10 állomáson ki kell találnotok az ott található képről vagy idézetről, hogy milyen tipikusan Japán dologra gondoltunk! (A megoldás lehet sportág, személy, hely, étel, életstílus, bármi!) Mivel ez egy különleges turné, lesz egy extra lehetőségetek is nyerni! Ha kitaláltátok és beírtátok a dobozba a 10 megfejtést, akkor megnyílik egy új rubrika, ahova azt kell beírnotok, hogy mit csinálnátok, ha eljutnátok Japánba! Jó játékot!
(Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)

KÉP


a Rafflecopter giveaway

Állomások

06/07 - Spirit Bliss Sárga könyves út
06/09 - Kelly és Lupi olvas
06/11 - Booktastic Boglinc
06/13 - Könyv és más
06/15 - Readinspo
06/17 - Csak olvass!
06/19 - Utószó
06/21 - Ambivalentina
06/23 - Csak olvass! (extra)
06/25 - Hagyjatok! Olvasok!

2020. június 22., hétfő

Suzanne Collins: Énekesmadarak ​és kígyók balladája + Nyereményjáték


Sziasztok!

Az Éhezők Viadala előzményregényének főszereplője a 18 éves Coriolanus Snow, akit már mindannyian jól ismerünk az alaptrilógiából, ahol igyekszik eltenni Katnisst láb alól. Ám ebben a történetben a fiatal Snow feladata ezúttal az, hogy segítse túlélni a 10. Éhezők Viadalát a mentoráltjának, aki egy 12. körzetből származó lány. Tartsatok bloggereinkkel az Énekesmadarak ​és kígyók balladájának blogturnéján, hogy megtudjátok, ők mit szólnak Coriolanus Snow mesterkedéseihez, és ne feledjétek, hogy a turné végén egy szerencsés olvasónk meg is nyerheti a regényt az Agave Könyvek kiadó jóvoltából!

Ha ezt a bejegyzést most olvassátok nagy eséllyel Ti is nagy rajongói vagytok Az Éhezők Viadalának. A történet Suzanne Collins amerikai írónő tollából származik, mely Amerikában 2008-ban, Magyarországon pedig 2009-ben november 26-án jelentek meg. A könyv hatalmas sikert aratott, film is készült belőle, melynek az első részét 2012-ben mutatták be. 

A filmeket nagyon szerettem, de a könyveket csak mostanában fedeztem fel magamnak. Eddig valami miatt ódzkodtam az elolvasásától, de az utóbbi időben elkezdtem igazi rajongóvá válni. Mikor megláttam, hogy az előzménytrilógiának Coriolanus Snow lesz a főszereplője hihetetlenül lelkes lettem. Nagyon kíváncsivá váltam, nagyon szerettem volna megtudni, hogy milyen lehetett az elnök fiatal korában. Emellett abban is bíztam, hogy beleshetünk majd a Kapitóliumba is, kíváncsi voltam arra, hogy milyen a világ az ő szemszögükből. 

No de miről is szól pontosan a könyv? Lássuk!

A becsvágy hajtja.
A küzdelem élteti.
De a hatalomnak megvan az ára.
Annak az aratásnapnak a reggelén járunk, amely a tizedik Éhezők Viadalát előzi meg. A Kapitóliumban a tizennyolc éves Coriolanus Snow élete nagy dobására készülődik, a mentori posztjára a Viadalban. Az egykor nagy hatalmú Snow-házra nehéz idők járnak: a jövőjük azon múlik, hogy Coriolanus képes lesz-e elbűvölőbbnek, ravaszabbnak és taktikusabbnak bizonyulni diáktársainál, és győztest tud-e faragni a saját kiválasztottjából.
Az esélyek azonban ellene szólnak. Azt a megalázó megbízatást kapja ugyanis, hogy a 12. körzet lány kiválasztottját mentorálja, a legaljának a legalját. Sorsuk ezzel végleg összefonódik – Coriolanus minden döntése kedvezményekhez vagy kudarchoz, csillogáshoz vagy csődhöz vezethet. Az arénán belül életre-halálra szóló harc következik, az arénán kívül pedig Coriolanus elkezd együttérezni megpecsételt sorsú kiválasztottjával... és mérlegelnie kell, hogy a szabályok követése a fontosabb, vagy a túlélés. Kerül, amibe kerül.

Hűha, azt hiszem, hogy kicsit nehezen találom még a szavakat. Érdekes és kifejezetten merész lépés volt az írónónőtől egy olyan szereplő fiatalkoráról írni, aki egy kifejezetten utált és megvetett karakter. Azt hiszem, hogy pontosan emiatt lett ez a könyv ennyire különleges és izgalmas. 

Mindig is abban hittem, hogy az ember eredendően jónak születik és a körülmények kényszerítenek egyeseket arra, hogy rossz és elvetemült dolgokat vigyenek véghez. Coriolanus Snow élete sok mindennek mondható, de könnyűnek semmiképpen sem. Úgy nőtt fel, hogy egész életében azt hallottam, hogy neki fontos emberré kell válnia, neki egy igazi nagybetűs VALAKINEK kell lennie. Szomjazott a sikerre és a hatalomra, ennek érdekében attól sem riadt vissza, hogy bemocskolja a saját kezét. Az én szememben ő egy igazi szociopata amúgy. Meggyőző, rutinos hazudozó, aki ha számon kérnek tőle valamit, azonnal kitalál egy neki alkalmas történetet. Kiválóan képes bárkit megtéveszteni. „Mesterien” manipulál és téveszt meg másokat. Nagyon jó beszélőkéje van, bárkit le tud verbálisan győzni. Addig csűri-csavarja a dolgokat, míg végül ő kerül ki győztesen a konfliktushelyzetből. Könnyen alkalmazkodik, ha kell hihetetlenül alázatos tud lenni, de ha a helyzet úgy kivánja kimutatja a foga fehérjét. Mindenkinél jobbnak képzelni magát, és azt gondolja, hogy a világ csak akkor állhat a helyére, ha az őt megillető helyre kerül. Ritkán ad egyenes választ, mindenkit megpróbál az irányítása alá vonni. 

Hiába látjuk Coriolanus életét, hiába éljük át vele a nehézségeket, mégsem lehet igazán megkedvelni a fiút. De a könyv szerintem nem is igazán ez a célja. Csupán segít összerakni a képet, hogy vajon Snow elnök miért utálja ennyire a 12. körzet kiválasztottját és a viadal nyertesét, Katniss Everdeent. Továbbra sem lehet azonosulni a cselekedeteivel, de mindenképpen érthetővé és emberivé teszi számunkra az elnököt. 

Hihetetlenül érdekes ilyen szempontból az egész könyv. Egyrészről nagyon nehéz úgy olvasni valamit, ha antipatikus a főszereplő, másrészről viszont ez adja számomra a történet esszenciáját. Nem kell kedvelni a fiút, elég ha megértjük végre a cselekedeit. Emiatt biztos vagyok benne, hogy igazán megosztó lesz a könyv. Azok, akiket nem kap el a könyv hangulata és nem tudják levőtközni Snow elnök iránti antipátiájukat lehet, hogy csak szenvednek majd olvasás közben. 

Nagyon tetszett, hogy megismerhettük egy kicsit a Kapitóliumot is. A 10. viadal idejében az általunk ismert Kapitólium még csak árnyéka volt önmagának. A háború után számukra nehéz volt a talpraállás, sok tiszeletreméltó család vesztette el a vagyonát. Sokan éheztek és nem találták a helyüket az új világban. A viadal, mely kollektív büntetésül szolgált még koránt sem volt népszerű, még a kapitóliumi embereket is megosztotta. 

A történet szerint pontosan emiatt kezdtek el azon kísérletezni, hogy hogyan lehetne a viadalt igazán népszerűvé tenni. Megdöbbentő volt számomra a kontraszt Az Éhezők Viadalának és az Énekesmadarak és kígyók balladájának a kiválasztása, továbbá a viadalra való felkészülés között. Ég és föld a kettő. Míg Katniss, Peeta és a többi kiválasztott királyi fogadtatásban részesültek és minden segítséget megkaptak annak érdekében, hogy minél izgalmasabb és jobb műsort szolgáltathassanak az arénában, addig Lucy Gray, Jessup és a többiek becsülete nagyjából a nulla felé konvergált. Nem tartották többre őket az állatoknál, lépten-nyomon éreztették velük, hogy alacsonyabb rendűek. A Kapitóliumba való szállításuk és az ellátásuk pontosan annyira volt barátságos és emberi, mint amilyen Auschwitzba deportált embereké volt. Számomra kifejezetten nehéz volt olvasni ezekről az embertelen körülményekről, de közben minden egyes oldalnál eszembe jutott az a minden kétséget kizáró megállapítás, hogy milyen sokat fejlődtek a viadalok az évek során. Egyszerre borzalmas és lenyűgöző ez a gondolat. Hihetetlenül érdekes volt látni, hogy honnan-hova jutott el az Éhezők Viadala. Egyszerűen nincsenek szavak rá, hogy mennyire embertelen és undorító az egész rendszer, de ezzel együtt minden kétséget kizáróan egy igazán kreatív és mesteri alkotás. 

Jó érzés volt látni, hogy a kapitóliumi emberek között is megosztó a viadal. Legalább annyian sajnálták a szegény kiválasztottakat, akik kénytelenek megküzdeni életre-halálra az arénában, mint amennyien fogadtak rájuk és a győzelmükre. 

A 10. jubileumi év sok változott hozott a viadal életében. Különböző újítások láttak napvilágot melynek célja az volt, hogy minél "népszerűbbé" váljon a viadal. Ezek az apró újítások vezettek végül oda, hogy az Éhezők Viadala elérje azt a szintet, melyek a trilógia első részéből már mi is megismertünk. 

Sokat beszéltem már Coriolanusról és a Kapitóliumról, de nem beszéltem még a három legkedvesebb karateremről. 

Lucy Gray a 12. körzet kiválasztottja nagyon sokban hasonlít Katnissre. Nagyon megkedveltem a lány természetes báját, kedvességét. A lány nem tartja magát körzetinek, hiszen ő egy covey, vagyis egy vándorló közösség tagja, akik énekléssel és zenével mulattatják az embereket. A háború után nem volt választásuk, erőszakkal betelepítették őket a körzetbe. 

A különböző dalok és balladák zseniálisak voltak, nagyszerűen színesítették a történetet. Igazán különleges és érdekes kapcsolat alakult ki közte és Coriolanus között. Bár a fiúnak saját bevallása szerint sokat jelentett a lány, nekem sokszor mégis voltak fenntartásaim. Néha felmerült bennem a kérdés, hogy vajon képes-e a fiú igazi szeretetre, vagy csak azt szeretné hinni, hogy képes rá. 

Sejanus volt a másik nagy kedvencem. Egy igazi idealista, aki mindig aszerint cselekedett a könyvben, amit igaznak és jónak hitt. Szilárd és megingathatatlan erkölcsi érzéke miatt folyamatosan szenvedett a Kapitóliumban. Igazi kitaszított volt a családja. A 2-es körzet, ahonnan származik kiutálta az egész családot a költözés miatt, így nem számítottak már körzetinek, a Kapitóliumban azonban túlságosan körzetinek tartották őket. Sejanus tulajdonképpen a totális ellentettje volt Coriolanusnak. 

A harmadik kedves karakter számomra Maude Ivory volt, aki a teóriák szerint nem más, mint Katniss nagymamája. Egy igazi csupaszív kislány, aki legalább annyira nagyszerű énekes, mint Lucy Gray. Imádtam a karakterét. 

A cselekmény nagyon kiegyensúlyozott és izgalmas volt. A kötet első háromnegyed része tetszett a legjobban, az utolsó negyed kevésbé nyerte el a tetszésemet, bár a vége kifejezetten érdekesre és izgalmasra sikeredett. Nagyon tetszett, hogy a könyvben Suzanne Collins végig Coriolanusnak hívta a fiút, de az epilógusban többször Snow-ként hivatkozott rá. Ez jelezhette azt is az olvasó számára, hogy a fiú végérvényesen elindult abba az irányba, melynek a végén Snow elnök áll majd, a már jól ismert cselekmények középpontjában. 

A fiúnak rá kellett jönnie, hogy a hatalomhoz vezető út rendkívül rögös, semmit nem adnak ingyen, még akkor sem, ha nagymúltú család sarja az illető és a tanárai felfigyelnek a tehetségére. Dr Gaul mindent megtesz azért, hogy a fiú azzá váljon, akit ő meglátott benne. Mondjuk nem is igazán várhatunk mást tőle, hiszen egy igazi vérszomjas őrült, aki örömét leli mások kínzásában és fájdalmában. Nagyszerűen egymásra találnak szerintem a fiúval, nem is áll túlságosan távol a személyiségük egymástól. 

A könyv címe hihetetlenül találó, nagyszerűen illik az egész könyvhöz. A borítót egyszerűen imádom, el sem tudnék jobbat képzelni hozzá. 

Összességében az Énekesmadarak és kígyók balladája egy igazán érdekes és nagyszerű olvasmány, mely új szintre emeli az általunk ismert kapitóliumi és körzeti világot. Nagyszerűen illeszkedik a trilógiához, nagyon sok dolgot érhetünk meg általa. Hihetetlenül merész lépés volt az írónőtől megírni ezt a kötetet, de szerintem remek döntést hozott. Sikerült egy olyan történetet alkotnia, melynek segítségével az emberek jobban megérthetik Snow elnököt. Nem akarta mindenáron megkedveltetni az olvasóval, de elérte, hogy árnyaljuk egy kicsit a róla alkotott képet. A könyv hangulata zseniális, remek olvasmány. Mivel a főszereplőnk nem egy szimpatikus karakter, így azt gondolom, hogy rendkívül megosztó lesz a könyv. Azok, akik nem tudják levetkőzni az antipátiájukat lehet, hogy nem fogják szeretni a könyvet, de szerintem az emberek másik fele egyenesen oda meg vissza lesz a kötetért. Szerintem mindenképpen érdemes elolvasni, én abszolút nem bántam meg. Egy valamit pedig senki ne felejtsen el, a hó mindig felül landol. 

Értékelés: 5/4,5

Ha az értékelés után úgy érzed, hogy ennek a könyvnek helye van a polcodon, akkor ITT tudod megrendelni, ITT pedig bele is olvashatsz a könyvbe.



Nyereményjáték

Mivel szeretnénk kedveskedni az írónő rajongóinak, játékunk főszereplői ezúttal Az éhezők viadala-trilógia korábbi karakterei lesznek! Minden állomáson találtok egy pár mondatos leírást valakiről, akinek ki kell találnotok a NEVÉT, és beírni a rafflecopter megfelelő mezőjébe. Ha mindenkit kitaláltatok, és szeretnétek még egy extra lehetőséget a nyerésre, akkor töltsétek ki a Blogturné Klub oldalán található keresztrejtvényt, és írjátok be a rafflecopter dobozba a színes mezőkből összeálló nevet! Jó játékot, és sose hagyjon el benneteket remény!

(Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)


LEÍRÁS

“Csendes, erős, független lány, aki az édesanyjával és húgával, Primmel él a 12. körzetben, míg nem jelentkezik a húga helyett a viadalra.”


a Rafflecopter giveaway

Állomáslista 

06/12 - Kelly és Lupi olvas
06/14 - Dreamworld (extra)
06/16 - Utószó
06/18 - Hagyjatok! Olvasok! (extra)
06/20 - Hagyjatok! Olvasok!
06/22 - Csak olvass!
06/24 - Csak olvass! (extra)
06/26 - Dreamworld
06/28 - Fanni's Library
06/30 - Könyvvilág
07/02 - Utószó (extra)

2020. június 21., vasárnap

Jen Calonita: Ne ​érezz, ne kérdezz! + Nyereményjáték


Sziasztok!

A Jégvarázs című mese 2013-ben hódította meg magának a közönséget, azóta töretlen az emberek rajongása a rajzfilm iránt. Kicsik és nagyok egyaránt odavannak Elza és Anna nagyszerű történetéért. De vajon mi lett volna, ha a két lány egymástól külön nőtt volna fel és egyáltalán nem emlékezne egymásra? Mi történt volna akkor, ha nem a meséből ismert módon alakul a történet? A Manó Könyvek Kiadó gondozásában megjelent Sorsfordító történetek legújabb részéből ez is kiderül. Tartsatok velünk, merüljetek el a Jégvarázs világában és vigyétek haza a kiadó által felajánlott három nyeremény könyv egyikét.

Be kell vallanom nektek valamit. Az a helyzet, hogy én közel 30 évesen is Disney - mese függő vagyok, sőt ennyi idősen is rajongok a hercegnőkért/királynőkért. Belle, Aranyhaj és Elza a három legnagyobb kedvenc,  de ha nagyon őszinte szeretnék lenni, igazából majdnem az összeset imádom (na jó...ez nem igaz...Hófehérke és Csipkerózsika eléggé idegesít, de a többieket tényleg nagyon kedvelem). Néha hihetetlenül jó érzés lehuppanni és megnézni egy hercegnős mesét. Pontosan ugyanúgy nevetek, mosolygok a poénokon és sírok a szomorú jeleneteken, mint amikor először láttam a rajzfilmet. Az esetek többségében hiba nélkül ismerem fel és éneklem lelkesen a mindenki által ismert és szeretett dalokat. Sőt...bevallom most azt is nektek, hogy néha a munkahelyen, amikor zenét kapcsolok magamnak, akkor sokszor Disney dalokat hallgatok. 

A Jégvarázs igazán különleges helyet foglal el a szívemben, Anna és Elza története hatalmas kedvenccé vált. Nagyon tetszett a testvérek története és az, hogy a mese a szeretetet és annak az erejét helyezte a középpontba. 

No de nem is szaporítom tovább a szót. Lássuk miről is szól a Ne érezz, ne kérdezz című könyv!

Mi lett volna, ha Elza és Anna nem is ismerik egymást?
Egy napon Elza lesz Arendelle királynője. Rengeteg felelősséggel és elvárással kell majd megbirkóznia, a megválaszolatlan kérdésekről nem is szólva. Vajon milyen vezető válik majd belőle? Mikor kell kérőt választania? És vajon miért él benne régóta mélyen elrejtve az érzés, hogy egy nagyon fontos része hiányzik?
Szülei váratlan halála után Elzának hamarabb kell választ találnia az életét övező számtalan kérdésre, mint remélte. A királyság egyetlen uralkodójaként magányosabbnak érzi magát, mint valaha. Amikor azonban titokzatos erők lépnek működésbe, Elza elvesztett gyermekkori emlékei kezdenek visszatérni - képek jelennek meg előtte egy hozzá nagyon hasonló kislányról. Hogy kitöltse a benne lakozó űrt, Elza embert próbáló utazásra indul jeges királyságán át, hogy visszafordítson egy szörnyű átkot ..., és megtalálja Arendelle elveszett hercegnőjét.

A Sorsfordító történetek első kötete a Fénytörések igazán magasra tette a lécet, így nagyon kíváncsian vártam ezt a könyvet is. A Jégvarázs mindig is a szívem csücske volt, így hatalmas lelkesedéssel vetettem bele magam az olvasásba. Bevallom, nem teljesen azt kaptam, amit vártam és nekem maradt egy kis hiányérzetem a történettel kapcsolatban, de igazán szerethető lett a Ne érezz, ne kérdezz című könyv is. 

A kötet a már jól ismert történetet meséli el egy igazán eredeti és érdekes csavarral. Ahogy a borító is sugallja, a két nővér nem ismeri egymást. Bizonyos okokból (amit nem szeretnék leírni Nektek...#nospoiler) egymástól külön nőttek fel és sokáig nem is tudtak egymás létezéséről. Ez egy igazán izgalmas szál, mely kifejezetten érdekessé teszi a történetet. Szinte az összes ikonikus jelenet és mondat megelevenedik a könyv lapjain is, ami igazán nosztalgikussá tette számomra az olvasást. Szerettem azokat a jeleneteket, amelyek a mesében is benne vannak...a palota építésénél például Pavlovi reflexként énekelni kezdtem a Let it go-t. Igazán menhetetlen vagyok, tudom. 

A könyv cselekményének nagy része nem lesz meglepetés a rajongók számára, a történet nagyjából majdnem ugyanaz, mint az eredeti..."csupán" a körítés más...de az nagyon. Azzal, hogy a lányok nem ismerik egymást egy teljesen új megközelítésben olvashatjuk a történetet. 

Szerintem Anna és Elza olyan igazából, mint a jing és jang. A két lány teljesen más személyiség, mégis nagyszerűen kiegészítik egymást. Nekem sokszor jutott eszembe olvasás közben, hogy bár nem tudnak a másikról, egymástól külön élnek, a szívük mégis olyan, mintha emlékezne. Olyan, mintha folyamatosan sóvárognának egymás után. Bár nem tudják megfogalmazni, hiszen nem emlékeznek semmire, de a furcsa és megmagyarázhatatlan hiány az egész életükben jelen van. 

Már a mesében is nagyszerűnek tartottam a szeretet erejének és fontosságának hangsúlyozását, de a kötetben talán még erősebb ez a szál. Jen Calonita megmutatta a könyvében, hogy nincs erősebb dolog a szeretetnél. A világon a legnagyobb kincs az, hogy szeretünk és szeretve vagyunk. A legfontosabb és legerősebb érzelem a világon, mely képes arra, hogy hegyeket mozgasson és még arra is, hogy általa két nővér (újra) egymásra találjon. Mindegy, hogy merre vezet az utunk, ha igazán összetartozunk, akkor az útjaink újra keresztezik majd egymást. 

Nagyon tetszett, hogy a könyv segítségével jobban megismerhettük Elza gondolatait. A váltott fejezetek segítségével bepillantást nyerhettünk Elza, Anna, Kristoff gondolataiba is, de engem a leendő királynő fejezetei vonzottak a legjobban. Hihetetlen teher nyomta a vállát, amivel egyedül kellett szembenéznie. Az egyik legerősebb női karakter szerintem a Disney univerzum világában, én egyszerűen imádom. 

A cselekmény izgalmas és szerethető, de nekem kicsit kevés volt. Mulan története annyira magasra helyezte azt a bizonyos lécet, hogy arra nincsenek szavak. Mindig is igyekeztem elvárások nélkül belekezdeni egy könyvbe, de itt sajnos nem sikerült tiszta fejjel megkezdenem az olvasást. Bevallom én sokkal többet vártam ettől a regénytől. Abban bíztam, hogy jobban eltér majd az eredeti történettől és egy teljesen új és izgalmakkal teli mesét kapunk. Ehelyett az eredeti mesét olvastam el, más köntösbe csomagolva. Tetszett az alapgondolat, érdekesek voltak a csavarok és összességében tényleg jó élmény volt a könyv olvasása, de nekem nem vált kedvenccé. Szerettem, élveztem az olvasást, de nekem messze elmaradt a Fénytörésektől. 

Őszinte leszek, nekem az eredeti mese jobban tetszett, de abszolút nem lepődnék meg azon, ha sokan máshogy vélekednének róla. El tudom képzelni, hogy a könyv mélysége miatt sokaknak ebbe az irányba billen majd a szíve. Az biztos, hogy a szeretet ereje sokkal hangsúlyosabban jelen van az egész könyvben, a kötet sokkal jobban illusztrálja a lányok közötti erős kapcsolatot. 

Olaf pont olyan cuki ebben a kötetben, mint a mesében. Imádnivaló karakter, és remekül passzolt az egész történetbe. Kristoff és Sven is hozza a formáját, mikor a fiú beszélt a jávorszarvassal, automatikusan úgy olvastam, ahogy a mesében hallottam. A jó öreg Hans fiúról inkább nem is írok semmit, nem rontom el a felbukkanásának az élményét. Annyit viszont elárulok Nektek, hogy kissé másképp jelenik meg a regényben. Az, hogy a jelleme változott-e...nos...olvassátok el a könyvet és megtudjátok. :)

Nem tudom, hogy Nektek feltűnt-e, de én imádom azt, ahogy el lettek nevezve ezek a regények. A Mulan kötet eredeti címe Reflection volt, ami ugye egy jól ismert dalra utal a mesében. Ez a Ne érezz, ne kérdezz esetében is így van. A könyv eredeti címe Conceal, Don't feel, ami tulajdonképpen egy mantra, amely Elzához és a szüleihez köthető. A First time in forever című dalban is hallhatjuk ezt a kifejezést. 

A könyv borítója egy csoda, annyira örülök, hogy meghagyták az eredeti változatot. A két lány sziluettje háttal került ábrázolásra, ami nagyszerűen mutatja azt, hogy nem ismerik egymást. Alattuk Arendelle városa terül el és a borítón helyet kapott az ikonikus Jégvarázs hópehely is. A kék borító és lapél nagyszerűn passzol a történethez. Egyszerűen imádom, hogy ennyire különleges ez a kötet. Határozottan az egyik legszebb könyvem a polcon. 

Összességében kifejezetten tetszett a történet, de engem nem varázsolt el annyira, mint amennyire szerettem volna. A cselekmény izgalmas és szerethető, de nekem kicsit kevés volt. A karakterek nagyszerűen el lettek találva, abszolút hozták azt a szintet, amit a mese alapján elvár az ember. Nagyon tetszett, hogy a könyv segítségével jobban megismerhettük Elza gondolatait és imádtam, hogy a szeretet ereje ennyire hangsúlyosan jelen van a könyvben. A csavar remek ötlet volt, érdekes volt ebből a szemszögből olvasni a történetet. Ha Jégvarázs rajongók vagytok, mindenképpen olvassátok el, megéri. 

Értékelés: 5/4,5

Ha az értékelés után úgy érzed, hogy ennek a könyvnek helye van a polcodon, akkor ITT tudod megrendelni.




Nyereményjáték

Mivel a Ne érezz, ne kérdezz című könyv a Jégvarázs című mesét dolgozza fel, így a játékot a mese legikonikusabb dala ihlette, amelynek a címe magyarul Legyen hó. Nincs más dolgotok, mint megkeresni minden bejegyzésben azt a szót, mely a hópelyhet rejti. 
(Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)

a Rafflecopter giveaway

Állomáslista

<Blogturné Klub>
06.21: Csak olvass!
06.22: Utószó
06.23: Flora the Sweaterist
06.24: Csak olvass! (extra)
06.25: Fanni's Library
06.26: Readinspo
06.27: Utószó (extra)
06.29: Fanni's Library (extra)
07.01: Könyv és más
07.03: Dreamworld
07.04: Spirit Bliss Sárga könyves út
07.05: Hagyjatok! Olvasok!
07.06: Dreamworld (extra)
07.07: Sorok között

2020. június 17., szerda

Ezerarcú Japán – A japán kultúra útikalauza + Nyereményjáték

Sziasztok!

Utazzatok velünk a felkelő nap országába, Japánba, ahol tökéletes egyensúlyt képez múlt, jelen és jövő. Biztosan láttatok már képet a japán cseresznyevirágzásról vagy a Fudzsi-hegyről, találkoztatok már animékkel/mangákkal, origamiztatok vagy láttatok gésákról szóló filmet. Ha még nem, vagy ha szeretnétek többet megtudni Japánról és a japánokról, akkor tartsatok bloggereinkkel ezen a különleges blogturnén! Olvassátok el az ajánlóinkat és játsszatok velünk minden állomáson, ugyanis a turné végén a Bookline Könyvek kiadó jóvoltából egy szerencsés olvasónk megnyeri az Ezerarcú Japán egy példányát!

Japán talán az egyik legizgalmasabb ország. Az ókor és középkor folyamán a japán kultúrára elsődlegesen a különböző kínai dinasztiák gyakoroltak hatást. A kínai befolyás példája japán írásrendszer részét képző kandzsi nevű kínai írásjelek, melyek annak ellenére is használatosak, hogy nincsen semminemű genetikai kapcsolat a kínai és japán nyelv között.A tágabb értelemben vett közelmúltban, azaz a 19. században kezdődött Meidzsi-kor óta inkább a nyugati világ influálja Japánt és kultúráját. E sokféle hatás hozzájárult a japán kultúra sajátos mai formájának kifejlődéséhez, s immár a világ legnagyobb kultúráinak egyike, mely főképpen a tömegkultúrája népszerűségének köszönhetően tehetett szert globális ismertségre.


A cseresznyefa virágzását látni egy igazi csoda lehet, szerintem sokatoknak ez ugrik be először Japánról. Bevallom nekem is. De ezen kívül megannyi csodát rejt még az ország. A városok, a történelmi épületek, a modern mérnöki csodák, az ország kultúrája mind-mind hozzáad ahhoz, hogy emberek százai bakancslistáján szerepeljen a egy út Japánba. 

Nem igazán tudom, hogy mennyire ismeritek a Youtube rejtett bugyrait, de kifejezetten izgalmas dolgokat lehet találni, ha ezt írjátok be "wtf japan seriusly". Ha nem hiszitek, járjatok utána...és mindenképpen írjátok meg kommentben, hogy mit találtatok. :)

No de nem is szaporítom tovább a szót, lássuk miről szól a könyv!

Japán a világ egyik legkülönlegesebb kultúrája, ahol tökéletes egyensúlyt képez múlt, jelen és jövő. Ez a hiánypótló kötet lebilincselő áttekintést nyújt a felkelő nap országáról, miközben sorra veszi annak ezerféle szépségét és örömét, az építészettől a harcművészetig, az ősi kézművességtől a sintó szentélyekig, az ikebanától a kavaii-ig és tovább.





Japán azon különleges helyek egyike, amelyet szívesen meglátogatnék én is. Igazán izgalmas ország, ahol a múlt és a futurisztikus jelen különleges elegye keveredik. A különböző technikai kütyüktől kezdve, az origimiig, a Pokémon és Marie Kondon át ezer és egy dolgot tudna az ember felsorolni, hogy mi jut eszébe az országról. 

Az Ezerarcú Japán egy csodálatos kiadvány, melyben minden részletre terjedően megismerhetjük a felkelő nap országát. Én egyszerűen imádtam. Nagyon ritkán foghat a kezébe ilyen minőségi és nagyszerű kötetet. A különböző fejezetek segítségével az ország más és más arcait ismerhetjük meg. Betekintést nyerhetünk az ország történelmébe, jelenébe, de megismerhetjük Japán kreatív, szórakoztató, gasztronómiai arcát is. 

Az első fejezet a Köszöntünk Japánban címet kapta. Segítségével megismerhetjük a hétköznapokat, így nem érhet igazán nagy meglepetés, ha az országba érünk. Az illemtan, a közlekedés, a fontos látnivalók mind-mind segítenek abban, hogy megfelelő képet kaphassunk Japánról. 

A könyvet különböző képek, térképek és infografikák segítik, melyek igazán élvezetessé teszik az olvasást. Bár már elolvastam a könyvet, de még mindig bele-bele lapozgatok és újra átfutom a különböző tudnivalókat és érdekességeket a felkelő nap országáról. 

Nagyon tetszett, hogy az irodalomnak is szentelek pár oldalt, hiszen az utóbbi időben teljesen rákaptam a japán szerzők könyveire. Az utazó macska krónikája, a Mielőtt a kávé kihűl, vagy a Ne engedj el óriási kedvencekké váltak, teljes szívemből ajánlom mindhárom művet Nektek. Hatalmas hiányosságom, de képzeljétek el még nem olvastam az Egy gésa elmlékiratait, nemsokára pótolom majd mindenféleképpen. Plusz bevallom töredelmesen, hogy jelenleg több Kazuo Ishiguro (akinek amúgy 2017-ben a munkásságát irodalmi Nobel-díjjal jutalmazták) kötet is szerepel jelenleg a kívánságlistámon. 

Annyi minden van ebben a könyvben, hogy képtelenség mindenre kitérni. Bármi is jut eszetekbe Japánról, az tuti benne lesz ebben a kötetben. 

Az útikalauz igazán minőségi és nagyszerű munka, melynek minden egyes oldala egy csoda. A képek egyszerűen csodásak. A lapok kellően vastagok, nem szakadnak el hamar, ami igazán nagyszerű, hiszen biztos vagyok benne, hogy mindenki, aki beszerzi ezt a nagyszerű kiadványt többször is át fogja lapozni. 

Bár én csak álmodozom az országról, de képzeljétek el, hogy van egy kedves barátom, aki már járt az országban. Arra gondoltam, hogy megkérem, hogy írjon Nektek pár sort:

"Japánban minden szép. Szép, tiszta és rendezett. Szépek az utcák, szépek az emberek és a ruháik, még az ajándékok csomagolása is szép. Csak a modern házak nem szépek: azok szürkék és jellegtelenek, a régiek viszont gyönyörűek. Japánban nincsenek kukák az utcákon, cserébe viszont szemét sincs, mert az emberek magukkal viszik és otthon kidobják. Ez jellemző rájuk: minden szabályt betartanak, tisztelettudók és imádnak sorban állni. Még metróperonon is sorban állnak ott, ahol nyílni fognak az ajtók, amit külön jelölnek a padlón. Japánban jó lenni. A legfurább viszont a japánok állatkákhoz és mesebeli lényekhez fűződő vonzalma. Mindent furcsa, aranyos( vagy ijesztő) figurákkal jeleznek: ott csókos szájú panda figyelmeztet az önműködő ajtóra, nem pálcikaember. A japánok nagyon sokat dolgoznak, ezért elég stresszesek is. Amit persze nem mutatnak. Ehelyett plázányi játéktermekben, kareoke-bárokban és szupermarketszerű szexboltokban élik ki elfolytott érzelmeiket: egészen különös, rejtett világ ez, ami mindenütt ott rejtőzik a rendezett felszín alatt. Japán ezzel együtt mégis szép és kellemes hely, ahová mindenki visszavágyik, aki egyszer elvetődött arra."

Ha igazán szemfülesek vagytok, akkor már kiszúrtátok, hogy egy extra bejegyzéssel is érkezem majd a turné alatt. Most elárulom nektek, hogy a bejegyzés témája leginkább a japán édességek és snackek világába kalauzol el benneteket és leírom majd a véleményemet azokról a japán édességekről, amelyeket vásároltam. 

Összességében én egyszerűen imádtam ezt a könyvet. Az egyik szemem sír, a másik nevet. Nevet, mert hihetetlenül nagyszerű volt olvasgatni ezt a kötetet és rengeteg izgalmas és nagyszerű dolgot tudtam meg a felkelő nap országáról, de sír is, hisze most az olvasás után még intenzívebben vágyom Japánba. Remélem egyszer megadatik, hogy eljussak oda. Mindenkinek ajánlom azt nagyszerű kiadványt. Akkor is megéri elolvasni, ha csak távolról szeretné valaki csodálni az ország nevezetességeit és kultúrális rétegeit. Annak pedig, aki a közeljövőben utazni készül, vagy mostanában járt az országba pedig egyszerűen kötelező olvasmány. 

Értékelés: 5/5

Ha az értékelés után úgy érzed, hogy ennek a könyvnek helye van a polcodon, akkor ITT tudod megrendelni, ITT pedig bele is tudsz olvasni a kötetbe. 



Nyereményjáték

Mind a 10 állomáson ki kell találnotok az ott található képről vagy idézetről, hogy milyen tipikusan Japán dologra gondoltunk! (A megoldás lehet sportág, személy, hely, étel, életstílus, bármi!) Mivel ez egy különleges turné, lesz egy extra lehetőségetek is nyerni! Ha kitaláltátok és beírtátok a dobozba a 10 megfejtést, akkor megnyílik egy új rubrika, ahova azt kell beírnotok, hogy mit csinálnátok, ha eljutnátok Japánba! Jó játékot!
(Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)

KÉP


a Rafflecopter giveaway

Állomások

06/07 - Spirit Bliss Sárga könyves út
06/09 - Kelly és Lupi olvas
06/11 - Booktastic Boglinc
06/13 - Könyv és más
06/15 - Readinspo
06/17 - Csak olvass!
06/19 - Utószó
06/21 - Ambivalentina
06/23 - Csak olvass! (extra)

06/25 - Hagyjatok! Olvasok!