A Menő Könyveknek köszönhetően már hazánkban is olvasható Elizabeth Lim nagysikerű, duológiájának előzménykötete, A császárné átka. Ráadásul a kiadónak hála, szemet gyönyörködtető, éldekorált változatban szerezhetik be a történetet a magyar olvasók. Az ázsiai mesék és mítoszok világából merítkező fantasy bloggereinket is elvarázsolta. Tartsatok velünk, derítsük ki együtt hogyan kezdődött Raikma története és vigyétek haza a kiadó által felajánlott nyereménykönyvet.
Channari arcát egy démonboszorkány gonosz átka elcsúfította. Vanna az egyetlen ember, akiben megbízhat, mert tudja, hogy nővére nem szörnyszülött, és teljes szívéből szereti. Ők ketten bármit megtennének, bármiről lemondanának egymás kedvéért.
A félelmetes kígyóarc azonban csak akkor tűnhet el, ha Channari elviszi a boszorkánynak Vannát, akit a föld legszebb lányának tartanak. Egy prófécia szerint a két testvér közül az egyiknek el kell buknia, hogy a másik tündökölhessen.
Elizabeth Lim legújabb kötete a Hat bíborszín darumadár és A sárkány ígérete világába kalauzolja az olvasót, egy küzdelmekkel, lenyűgöző teremtményekkel és kalandokkal teli történetben.
A Hat bíborszín darumadár duológiájának második része után azt írtam nektek, hogy Raikama a legérdekesebb és legizgalmasabb karakter és nagyon bíztam benne, hogy a kiadó még idén megörvendeztet minket az ő történetével is. Szerencsére nem kellett sokat várnom rá én pedig izgatottan álltam neki az olvasásnak. Azt írtam, hogy az elsők között csapok majd le a történetre és határozottan azt érzem, hogy beváltottam az ígéretemet.
A Hat bíborszín darumadár előzménytörténetében Raikamát, azaz Channarit ismerhetjük meg közelebbről. A fiatal lány arcát egy gonosz démonboszorkány csúfította el, ez pedig megpecsételte az egész életét és tulajdonképpen a sorsát. Egyetlen bizalmasa és barátja Vanna, a kishúga, aki aranyfénnyel tündököl. Ők ketten bármit megtennének azért, hogy a másik boldog legyen, bármiről lemondanának egymás kedvéért. Channari kígyóarca azonban csak akkor tűnhet el, ha elviszi a boszorkánynak Vannát. Egy prófécia szerint a két testvér közül az egyiknek el kell buknia, hogy a másik tündökölhessen. A mese végét persze a többségünk ismeri, hiszen mindannyian olvastuk a duológiát. De vajon mi történt az úton? Milyen veszélyekkel kellett szembenéznie a két lánynak? Hogyan jutott el Channari odáig, hogy végül Kiotóban kezdjen új életet?
A Hat bíborszín darumadár a tavalyi évem egyik legkedvesebb története volt, és bár a folytatást kevésbé szerettem, Elizabeth Lim nagy kedvencemmé vált. A császárné átkára nagyon kíváncsi voltam és tűkön ülve vártam, hogy végre elkezdhessem olvasni.
A császárné átka egy igazán érdekes és izgalmas fantasy könyv, melyben markánsan megjelenik az ázsiai kultúra. Egy történet két testvérről, átkokról és magáról a szeretetről. Arról, hogy még a legsötétebb időkben sem szabad feladni, menni kell és küzdeni, amíg csak képesek vagyunk rá. Egy történet arról, hogy minden hősnek szüksége van egy társra, vagy akár többre is és arról, hogy milyen fontos a család, hiszen kire támaszkodjunk, ha nem rájuk, amikor a szükség úgy hozza. Egy küzdelmekkel teli útról és arról, hogy vajon tényleg el kell-e buknia az egyik lánynak, hogy a másik tündökölhessen.
A cselekmény rendkívül érdekes és izgalmas, az atmoszféráját is nagyon szerettem. Channari és Vanna közötti kapocs lenyűgözött, tetszett, hogy a történetben nem a romantika dominál, hanem kettejük kapcsolatára és kémiájára fókuszál. Elizabeth Lim a Sorsfordító történetek óta nagy kedvencem és bár tisztában vagyok a hibáival, mégis nagyon passzol hozzám az írásmódja. Sokat gondolkodtam azon, hogy hol helyezném el a könyvet a Hat bíborszín darumadár duológiájához képest. Az első rész után szerintem ez következne.
Channari és Vanna nagyon különböznek egymástól, mégis rendkívül módon hasonlóak. Az egyiktől rettegnek és apja sem képes ránézni. Kívülállóként tekintenek rá és sokszor gúnyolják. A másikat azonban imádják, a fénye elvarázsol mindenkit, a legszebb lányként emlegetik. De ahogy a kígyóarc, úgy a földön túli szépség is átok lehet. Channarinak és Vannának is egyetlen célja van, hogy megvédjék egymást. Channi retteg attól, hogy a boszorkány megöli testvérét, ezért megesküdött arra, hogy megóvja kishúgát, bármi is az ára annak. Vanna azonban nem hisz az átokban, sem pedig a boszorkányban. Szeretne világot látni, és elmenni a kis szigetről, ahol született. Célja, hogy vagyonos férjet szerezzen, hogy eztáltal hatalomra tegyen szert és megmentse nővért az átoktól, hogy visszakaphassa az arcát. Ahogy haladunk előre a történetben, úgy válik egyre erősebbé és kompetensebbé mindkét lány. Az egymás iránt érzett szeretetük ad erőt nekik a harcban, melyet az életükért folytatnak. Vajon képesek lesznek arra, hogy megtörjék az átkot? Miért ragyog Vanna és miért akarja őt annyira nagyon magának a démonboszorkány? Képes lesz Channari megvédeni őt?
A kötet első felében szépen építkezett a szerző, inkább Channarit és Vannát ismerjük meg közelebbről. Komolyabb izgalmakban még nincs része az olvasónak. A második felétől kezdve azonban szépen felpörögnek az események és a démonboszorkány megjelenésétől kezdve teljesen megváltozik a kötet hangulata. Esemény- és akciódúsabbá válik a regény ez pedig jót tett a kötet ívének. Szerettem, ahogyan Elizabeth Lim szőtte a szálakat, az egyetlen dolog, ami egy kicsit hiányzott, hogy Hokzu történetét és karakterét egy kicsit jobban kibonthatta volna. Kicsit olyan érzés volt, mintha esetében csak a felszínt kapargattuk volna.
A borító egy igazi csoda, borzasztóan boldog vagyok, hogy meghagyta a kiadó, az éldekorált változat pedig igazi szerelem. Nagyon tetszik ez a kiadás, örülök, hogy a magyar változat ennyire szemet gyönyörködtető. A könyv hangulata nagyszerű, ez pedig nagyban a fordításnak is köszönhető, hiszen vitathatatlanul gördülékeny és élvezetes olvasmány. Könnyen és gyorsan lehet vele haladni és bár nem a legvékonyabb kötet a polcomon, mégis csak úgy faltam a lapokat és egyszer csak azt vettem észre, hogy már az epilógus következik.
Bár nem hibátlan, én mégis nagyon élveztem az olvasást. A hangulata elvarázsolt a kötetnek. Ha szerettétek a duológiát, akkor csak ajánlani tudom nektek az előzménytörténetet is. Olvassátok, szeressétek!
Értékelés: 5/4,2
Ha mindezek után úgy érzed, hogy ennek a könyvnek helye van a polcodon, akkor ITT tudod megrendelni.
Nyereményjáték
Az utóbbi időben egyre népszerűbbek hazánkban is azok a regények, melyek az ázsiai kultúrából merítenek ihletet, így a mostani játékunk is ehhez kötődik. Minden állomáson találtok egy idézetet, mely egy olyan kötetből származik, amelyben markánsan jelen van az ázsiai kultúra. Nincs más dolgotok, mint a Rafflecopter megfelelő sorába beírni, hogy mi a könyv címe, ahonnan idéztünk. (Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)
IDÉZET
“– Néha nem a véreid között lelsz családra, hanem máshol.”
Állomások
12.15.: Csak olvass!
12.19.: Readinspo
12.21.: Utószó
12.22.: Könyv és más
12.25.: Hagyjatok! Olvasok!
0 megjegyzés:
Megjegyzés küldése