Sziasztok!
Orczy Mimi karaktere sokunk szívébe belopta magát. Szerencsére nem kellett sokat várnunk a folytatásra, amelyben a fiatal lány kalandjai tovább folytatódnak. A lány alig várja, hogy a budapesti internátust maga mögött hagyva ismét Angliában tölthesse a nyári vakációt, de kicsit másképp alakultak a dolgok és Mimi Ankával együtt egy Nagyváradra robogó vonaton találja magát! Vajon mi történik azok a végzetes vonatúton? Tartsatok velünk, fedezzük fel együtt a könyv tartogatta meglepetéseket, merüljünk el együtt a kalandokban és ha nektek kedvez a szerencse, akkor tiétek lehet a kiadó által felajánlott nyereménykönyv.
Báró Orczy Mimi alig várja, hogy a budapesti internátust maga mögött hagyva ismét Angliában töltse a nyári vakációt. Csakhogy minden másképp alakul, és hamarosan egy Nagyváradra robogó vonaton találja magát! A kiruccanásra szerencsére elkíséri hűséges szobalánya és legjobb barátnője, Anka, meglepetésükre pedig hamarosan régi ismerősökbe botlanak. Az út kellemesnek ígérkezik, noha a rejtélyek száma egyre szaporodik, ráadásul az egyik utast hamarosan holtan találják a fülkéjében. Vajon kinek állhatott az útjában? És ki az a rejtélyes fiatal nő, aki korábban halált jósolt neki? Mit rejteget az özvegy, mi a titka a vonat kétbalkezes pincérének, és kinek a hibája, hogy az utasoknak kényszerpihenőt kell tartaniuk a pusztában? Mimi tudja, hogy még az előtt kell megoldania az ügyet, hogy a vonat befutna Nagyváradra, máskülönben félő, hogy a valódi tettes végérvényesen kereket old.
Így a negyedik kötet után azt hiszem, hogy most már tényleg bátran kijelenthetem, hogy Ruff Orsolya, Orczy Mimi kalandjai sorozata az egyik legnagyobb kedvencem. Mimi karakterét már az első kötetben a szívembe zártam, így kíváncsi voltam, hogy miként folytatódik a története. Ráadásul ez a rész rendkívül formabontó, hiszen a cselekmény egyetlen nap alatt, egy vonaton játszódik.
A végzetes vonatút című kötet egy rendkívül érdekes és izgalmas olvasmány, ami abszolút felveszi a versenyt az első három kötettel. Talán ez a harmadik rész kalauzolja az eddigi legizgalmasabb helyszínre az olvasókat, hiszen a cselekmény nem máshol, mint egy vonaton játszódik. Akárhogy is nézzük, talán ez az egyik legikonikusabb helyszín, ahol egy ifjúsági krimi játszódhat. Hiszen Agatha Christie ikonikus regénye óta tudjuk, hogy egy vonat milyen izgalmas teret biztosíthat a rejtélyeknek és még akár egy gyilkosságnak is. Mimi és Anka már a vonatút elején több ismerőssel is összefuttot, így biztosak lehettek abban, hogy nem fognak unatkozni a Nagyváradra tartó vonaton. Úgy érezték, hogy igazán kellemés útnak néznek elébe még úgy is, hogy a rejtélyek száma egyre szaporodott utazás alat. Amikor azonban egy kényszermegálló alatt az egyik utast holtan találják a fülkéjében rájönnek, hogy ez az út nagyobb meglepetéseket tartogat számukra, mint azt sejtették volna. Vajon ki az a rejtélyes fiatal nő, aki korábban halált jósolt neki? Mit rejteget az özvegy, mi a titka a vonat kétbalkezes pincérének, és kinek a hibája, hogy az utasoknak kényszerpihenőt kell tartaniuk a pusztában? Mimi tudja, hogy még az előtt kell megoldania az ügyet, hogy a vonat befutna Nagyváradra, máskülönben félő, hogy a valódi tettes végérvényesen kereket old. Vajon sikerül neki és Ankánal felgöngyölíteni az ügyet?
Ahogy Agatha Christie regényében, úgy ebben a kötetben is érdekesebbnél érdekesebb karakterek gyűltek össze a vonaton, ráadásul kivétel nélkül mindegyik utasnak volt valami nézeteltérése az áldozattal. Rendkívül élvezetes volt azon morfondírozni, hogy ki is lehet a gyilkos és mi volt az indítéka. Látszólag minden utastársnak van valami rejtegetnivalója, ez pedig nem könnyíti meg a nyomozást.
A cselekmény érdekes és izgalmas, én imádtam az olvasás minden egyes másodpercét. Az előző rész után már sejthettük, hogy a kalandok merre folytatódnak tovább, de a történet alakulását megtippelni sem tudtam volna. Ruff Orsolya regényének fülszövege ismét első pillanatban levett a lábamról. Igazán izgalmas, kalandos folytatásnak ígérkezett, ezért óriási lelkesedéssel vetettem bele magam az olvasásba. Nagyon tetszett, hogy ebben a részben kicsit kiszakadtunk a sorozat vázát adó nyomozásból és nem csupán Trompeur nyomában vagyunk. Az események javarészt egy vonat zárt terében zajlottak, amikor pedig sok embert zárunk egy kis helyre, akkor biztosak lehetünk abban, hogy nem csak a karakterek, hanem egy idő után az olvasó is frusztrálttá válik, ez pedig remekel megadja a krimis életérzést.
A történet középpontjában maga a nyomozás és annak a kiderítése áll, vajon mi is történhetett pontosan a vonaton. Ahogy haladunk előre, mindenki egyre gyanúsabbá és gyanúsabbá válik. Az ártatlannak gondoltak gyorsan gyanúsítottakká válhatnak és a leggyanúsabb személyről is kiderülhet, hogy semmi köze a bűntényhez. A gyanúsítotti listát látván mi is vakarjuk a fejünket és azon gondolkodunk, hogy vajon kinek állhatott érdekében meggyilkolni az áldozatot. Vajon ki a tettes és mi pontosan az indíték? Vajon mi történt Macskássy Bélával és mi okozta pontosan a halálát?
Az utóbbi időben nagy kedvenceim lettek a nyomozós middle-grade regények, így minden alkalmat megragadok, hogy ilyen jellegű kötetet olvassak. Ruff Orsolya már sokszor bizonyította tehetségét, ez pedig ebben a regényben sincs máshogy. Tökéletes olvasmánynak tartom a 10-14 éves korosztály számára. Garantáltan odaszegezi majd a fiatalokat a fotelhoz és biztosan őrült lelkesedéssel falják majd a lapokat. Ezt a könyvet egyszerűen nem lehet nem szeretni. Még felnőtt fejjel is imádtam olvasni, ezért biztos vagyok benne, hogy a célközönség körében is nagy sikere lesz. A kötetben ráadásul egy apró, kiegészítő meglepetés is bújik, mely még érdekesebbé és izgalmasabbá teszik az olvasását.
Mimi varázsa semmit sem kopott az előző részhez képest. Egy igazi szabadszellem, aki él-hal az izgalmas ügyekért, éles eszével azonnal a dolgok mélyére lát. Nem lepődtem meg egy másodpercig sem, hogy azonnal kezébe vette a nyomozást. Nagyon örültem, hogy Anka újra megjelent Mimi oldalán, Alexandert azonban még mindig hiányoltam. Az előző részben megkedvelt Gergő és Ádám kicsit hiányzott, de némileg enyhítette a hiányomat egy olyan új szereplő, aki valamilyen módon kapcsolatban áll Gergővel.
A kötetben ismét helyet kapott egy izgalmas kiegészítő elem, amely tulajdonképpen olyan, mint egy izgalmas epilógus. Azt olvasva kiderül, hogy miként folytatódnak majd az események és előrevetíti, hogy Mimi hol és milyen kalandokba bonyolódik majd a későbbiekben.
A könyv nem volt teljesen kiszámítható, azt ugyan sejtettem, hogy kinek van a legtöbb takargatnivalója, de őszintén meglepődtem a végkifejleten. Nem számítottam erre a megoldásra, végig arra koncentráltam, hogy ki lehet a bűnös, az eszembe sem jutott, hogy talán van ennél egy egyszerűbb, prózaibb megoldás is.
Összességében engem ismét levett a lábamról Ruff Orsolya regénye. Felnőtt fejjel is igazán szerethető olvasmány, de ami tuti, hogy célközönségénél biztosan nagy kedvenc lesz. Én már most tűkön ülve várom a folytatást. Ha szerettétek az eddigi részeket, ebben a kötetben sem fogtok csalódni, én bátran ajánlom nektek. Olvassátok, szeressétek!
Értékelés: 5/4,5
Ha az értékelés után úgy érzed, hogy ennek a könyvnek helye van a polcodon, akkor ITT tudod megrendelni.
Nyereményjáték
A sorozat főhősét, a kalandvágyó, talpraesett Mimit valóságos személy inspirálta, aki nem más, mint a világ egyik legolvasottabb magyar származású szerzője, A Vörös Pimpernel írója, Orczy Emma. A játékban ezért most rá koncentrálunk. Minden állomáson találtok egy kérdést, nektek pedig nincs más dolgotok, mint a Rafflecopter megfelelő sorába beírni a helyes választ. (Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)
KÉRDÉS
1903-ban született meg A Vörös Pimpernel című regénye, amely könyv alakban először nem volt sikeres. Színpadi változata azonban nagy siker volt. Mikor mutatták be először a darabot Londonban?
Állomások
07.08.: Csak olvass!
07.11.: Szembetűnő
07.12.: Könyv és más
0 megjegyzés:
Megjegyzés küldése